Misja firmy

Zobacz jak pracujemy
Renowacja Felg

O firmie renowacja felg można poczytać w wielu czasopismach motoryzacyjnych, można usłyszeć w programach telewizyjnych..

Naszym najwyższym priorytetem jest perfekcyjna jakość, dlatego stawiamy na doświadczenie pracowników. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra czuwa nad realizacją Waszych zleceń, dając nam powody do dumy. Nasza firma w oparciu o opracowaną strategię chce dokonywać ciągłych ulepszeń swoich produktu poprzez modernizację, zmianę dostawców. Nasi konsumenci domagają się usług na światowym poziomie, ważna jest także obserwacja konkurencji na całym świecie. Stosowanie tej strategii powoduje wzrost sprzedaży. O naszej firmie możemy powiedzieć, że wkładamy całe serce i że jest to nasza pasja – Zapraszamy

Historia naszej firmy

Sprawdź jak rozwijaliśmy się na przestrzeni ostatnich 30 lat.
lata 80'te

Rozpoczęcie działalności

Historia naszej firmy sięga połowy lat 80. W tym czasie powstała zakład wulkanizacyjny – jeden z nielicznych na Warszawskim Mokotowie. Posiadaliśmy wszystkie niezbędne dyplomy i uprawnienia, zezwalające na prowadzenie działalności, wydawane przez Cech Rzemiosła – w tamtych latach były niezbędne do rozpoczęcia pracy w tej branży.

lata 90'te

Pierwsze inwestycje

W połowie lat 90 pojawiały się pierwsze zapytania, dotyczące piaskowania i malowania felg stalowych. Serwis wyposażono w urządzenie do piaskowania, ale nigdy go nie uruchomiono – nie było potrzeby/klientów. W tym okresie jeszcze nie było felg aluminiowych – to była epoka felg stalowych i dętek.

2000

Geometria kół

Następnym przełomem dla firmy był rok 2000, w którym powstało mnóstwo zakładów wulkanizacyjnych, a rynek przechodził kryzys. Wtedy pojawiły się pierwsze pomysły na częściowe przebranżowienie się, ostatecznie zakupiliśmy urządzenie firmy Beisbarth do geometrii kół. Było to pierwsze takie urządzenie w Polsce – wykupiliśmy je bezpośrednio od wystawiennika na targach, ponieważ czas oczekiwania na nowy sprzęt był bardzo długi. Błyskawicznie pozyskaliśmy nowych klientów na tą usługę. Aktualizując oraz modernizując urządzenia, oferujemy tą usługę po dziś dzień.

2004

renowacjafelg.pl

Kolejnym znaczącym etapem w firmie był zakup domeny renowacjafelg.pl w 2004 roku. Odsłona pierwszej strony odbyła się na początku grudnia, pierwszy klient z internetu pojawił się w tym samym miesiącu. Był to dla nas sukces, ponieważ w tamtych latach dostęp do internetu był ograniczony, a strony internetowe dopiero zaczynały powstawać. Usługę wykonywaliśmy w zaprzyjaźnionej lakierni, ale nie było to dla nas komfortowe i nie mogliśmy oferować takich usług, jakie chcieliśmy. Zbierając informacje od klientów oraz z rynków zagranicznych, planowaliśmy otwarcie własnej lakierni.

2007

Zmiana lokalizacji

W 2007 roku zmieniliśmy lokalizację serwisu i plan otworzenia własnej lakierni nieco się oddalił.

2008

LIVREE

Po pierwszym sezonie w nowej lokalizacji (przy ul. Instalatorów) – widząc potrzebę oferowania dużo bardziej profesjonalnej usługi renowacji felg – aby sprostać coraz większym wymaganiom naszych klientów, w 2008 roku postanowiliśmy otworzyć własną piaskarnię i lakiernię. Tak właśnie powstała firma LIVREE. Usytuowaliśmy nowy zakład niedaleko naszego serwisu, aby ograniczyć czas transportu i tym samym, zapewnić jak najkrótszy czas procesu renowacji felg. Jako nieliczni oferujemy wszystkie usługi w jednym miejscu. Początki były bardzo trudne, ponieważ nasze wymagania w stosunku do naszych dostawców były olbrzymie. Niezrozumiałym dla nich było, dlaczego malowanie felg metodą proszkową musi być na tak wysokim poziomie. Dostęp do lakierów proszkowych na Polskim rynku wydawał się duży, ale z czasem zaczęliśmy wyznaczać standardy sami i po dziś dzień korzystamy z dostawców z całej Europy i nie tylko.

Święta

Pierwszy raz w telewizji

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia miała miejsce premiera programu na antenie TVN TURBO. Razem z Damianem Śmigielskim naprawialiśmy felgi od Hondy Legend.

wiosna

Polerowanie rantów

Na początku 2011 roku wyposażyliśmy nasz zakład w pierwsze i jedyne urządzanie w Polsce do polerowania rantów w felgach aluminiowych firmy CARTEC.

2011

Kolejne inwestycje

W 2011 roku nasza lakiernia został zmodyfikowana – nabyliśmy urządzenie do odlakierowywania felg, serwis został wyposażony w urządzenie do obsługi klimatyzacji samochodowych oraz nietypowe urządzenie do prostowania felg motocyklowych.

2011/12

Druga lakiernia

Na przełomie 2011/2012 uruchomiliśmy naszą drugą lakiernię, przeznaczoną do malowania felg oraz ram rowerowych.

Styczeń

Artykuł w Auto Świat

W styczniowym numerze Auto Świat ukazał się artykuł dotyczący renowacji felg. Powstał on w całości w naszym zakładzie. To już kolejna publikacja o nas w fachowych mediach. Tych, którzy przegapili to wydanie, zapraszamy do odnalezienia artykułu opublikowanego w portalu wp.pl.

wiosna

TVN Turbo: Operacja Tuning

24 Września o godz. 17.30. odbyła się premiera programu Operacja Tuning na kanale TVN TURBO, program poświęcony renowacji felg, który w całości został nakręcony u nas.

2013

TVN Turbo: Samochód marzeń

Kilka odcinków programu 'Samochód marzeń: kup i zrób’ TVN TURBO, nakręconych w naszej lakierni oraz piaskarni. W ramach programu malowaliśmy felgi, elementy zawieszenia oraz inne części samochodowe.

Maj 2013

Artykuł Auto Świat

Artykuł w gazecie Auto Świat, poświęcony renowacji felg, stworzony w całości w naszym zakładzie.

Maj 2013

Lakiernia hydrostatyczna

Uruchomiliśmy lakiernię do malowania felg w metodzie systemowej – lakier utwardzany jest piecowo. Proces utwardzania lakieru, nanoszonego popularną metodą natryskową, przebiega w specjalnym piecu, w którym stale jest monitorowana temperatura.

Czerwiec

Piaskowanie metodą wirnikową

Montaż urządzenia do piaskowania felg metodą wirnikową. Wspólnie z dostawcą urządzenia oraz dostawcą materiału ściernego, dostosowaliśmy proces piaskowania felg aluminiowych oraz stalowych. Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w regulator obrotów – dzięki temu felgi aluminiowe po odlakierowywaniu są lekko omiatane ścierniwem.

Wakacje

Polerowanie metodą wibracyjną

Montaż urządzenia do polerowania felg metodą wibracyjną. Urządzenia dostarczone przez niemiecką firmę ROSLER.

Auto Świat

Artykuł w gazecie

We wrześniowym wydaniu poradnika Auto Świat ukazał się artykuł o polerowaniu felg metodą wibracyjną. Artykuł w całości stworzony został w naszym zakładzie.

10.2013

Nowe kolory w metodzie systemowej

Od dłuższego czasu testowaliśmy metodę malowania systemowego. W październiku wprowadziliśmy do naszej oferty kolory z tej metody. Jest to duży przełom w malowaniu felg, ilość kolorów nadal powiększa się co kwartał.

2014

Nowy rok

Styczeń rozpoczynamy od szkolenia w Wielkiej Brytanii. Uczymy się obsługi i programowania tokarki CNC do toczenia frontów w felgach aluminiowych. Dostawa urządzenia do naszego zakładu planowana jest na przełom lutego i marca.

Luty

Nowa kabina do lakieru bezbarwnego

Polepszając proces malowania lakierem bezbarwnym, zamówiliśmy specjalną kabinę lakierniczą. Wykonana w całości z blachy nierdzewnej, umożliwiająca malowanie farbami poliuretanowymi.

Kwiecień

Tokarka CNC do tocznia frontów

W kwietniu 2014 roku dostarczona została do naszego zakładu tokarka numeryczna przystosowana do toczenia frontów w felgach aluminiowych. Pierwsze w Polsce tego typu profesjonalne urządzenie przeznaczone do felg. Urządzenie zakupione w USA.

Maj

TVN Turbo: Samochód marzeń

A w programie po raz pierwszy w Polsce zaprezentowaliśmy metodę cnc przy renowacji felg.

Czerwiec

Polerowanie metodą wibracyjną cz. 2

Montaż kolejnych urządzeń do polerowania felg metodą wibracyjną. Urządzenia dostarczone przez niemiecką firmę ROSLER.

Wrzesień

Kabina śrutownicza

Montaż komory śrutowniczej BLASTLUX Series do śrutowania firmy Sciteex.

Listopad

Prostownica rolkowa

Nowe urządzenie do prostowania felg stalowych w naszym zakładzie. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce Tureckiego producenta.

Grudzień

Koniec Instalatorów

31 grudnia 2015 roku zamknęliśmy nasz serwis w Warszawie na ul. Instalatorów 5. Spędziliśmy ta 8 bardzo dobrych dla Nas lat. Będziemy bardzo mile wspominać tą lokalizację, ponieważ wiele się tam nauczyliśmy.

Styczeń

Otwarcie nowego serwisu

2 stycznia wystartował nasz nowy serwis w Warszawie. Nowa adres to Aleja Krakowska 7.