CZY FELGA PODDANA RENOWACJI, BĘDZIE RÓŻNIŁ SIĘ OD ORYGINAŁU?

Na rynku światowym jest ponad setka producentów lakierów proszkowych, którzy oferują typowy kolor 9006 (tzw. „srebro”). Dodatkowo każdy producent posiada ok. 10 kolorów specjalnych podpisywanych jako srebro. A i tak producenci felg malują swoje felgi kolorami, które są tworzone pod specjalne zamówienie i „ich” kolor jest nie do kupienia. W przypadku dużych fabryk felg kolory tworzone są we własnych laboratoriach. Wiec nie ma możliwości pomalowania felg proszkowo tak żeby wyglądały identycznie z oryginałami. Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik, Paleta kolorów

CZY OPŁACA SIĘ MALOWAĆ FELGI?

Przeciętny koszt renowacji można porównać z kosztem jednej nowej felgi w przypadku felg tzw. zamienników takich jak AEZ, RONAL, DOTZ, DEZENT, ENZO, RIAL, BROCK itp.. W przypadku felg oryginalnych, koszt renowacji (4 szt.) przeciętnie wynosi mniej niż jedna nowa felga. Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik, Paleta kolorów

ILE KOSZTUJE RENOWACJA FELG ?

Ceny znajdują się na naszej stronie w dziale Cennik. Cennik renowacji został podzielony na felgi stalowe oraz aluminiowe, w przypadku felg z dekielkami aluminiowymi dodatkowy koszt to ok. 10 zł/szt. Wszystkie ceny usług w naszej firmie nie zawierają podatku VAT.

ILE CZASU TRWA RENOWACJA FELG ?

Czas wykonania usługi uzależniony jest od obłożenia prac w naszym zakładzie. Nasz proces renowacji felg to min. 3-5 dni, informacje na temat aktualnego czasu renowacji przekazywane są na bieżąco przez naszych pracowników w serwisie (zastrzegamy sobie możliwość wydłużenia czasu renowacji w przypadku niespodziewanych awarii urządzeń, problemem z różnymi nie oczekiwanymi utrudnieniami). Nowością w naszej ofercie jest usługa „ekspres” jest to gwarancja terminu nie zależnie od pory roku, przybliżony czas w przypadku tej usługi to 3-4 dni robocze (nie liczymy dnia pozostawienia felg; w okresie sezonu ten okres może zostać wydłużony. Aktualne informacje przekazywane są w momencie zlecenia usługi). Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik, Paleta kolorów

JAK MOŻNA SIĘ UMÓWIĆ NA MALOWANIE FELG ?

Dostarczając do naszego serwisu same felgi bądź całe koła nie trzeba nawet dzwonić i ustalać wizyty. Zapraszamy od Poniedziałku do Piątku w godz. 8 – 17 w Sobotę 8 – 13. W przypadku konieczności pozostawienia auta w serwisie prosimy o wcześniejszych kontakt tel. 660 445 995. Nasz pracownik wyznaczy dogodny termin oraz ustali wszystkie szczegóły. Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik

CZY FELGI BĘDĄ WYGLĄDAŁY JAK NOWE?

Procesowi renowacji (inaczej nazywanej regeneracji) poddawane zostają najczęściej felgi używane, zniszczone. Najczęściej są to felgi porysowane, bardzo często skorodowane (aluminiowe i stalowe). Aby uzyskać powłokę lakierniczą, która zagwarantuje nam odporność na warunki panujące zima i latem lakierujemy felgi metodą proszkową (jest to metoda bardzo często stosowana przy produkcji felg). Nie gwarantujemy, że w przypadku felg skorodowanych korozja nie będzie odzwierciedlona na nowej powłoce. Kolory które możemy uzyskać w procesie renowacji dostępne w dziale Paleta kolorów. Wybierając kolor należy pamiętać, iż w przypadku felg skorodowanych najlepiej wybierać ciemne kolory.

NA JAKI KOLOR MOGĘ POMALOWAĆ FELGI ?

Malując felgi można wybrać dowolny kolor oczywiście z palety farb proszkowych RAL. Standardowe kolory dostępne są na naszej stronie w dziale Paleta kolorów. Na bieżąco poszerzamy naszą ofertę o kolory specjalne takie jak: grafit, ciemne srebro, złoto. Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik

JAK WYGLĄDA PROCES RENOWACJI FELG ?

Proces renowacji felg zaczyna się w naszym serwisie od dokładnego sprawdzenia felgi na maszynie pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Po dokonaniu oględzin i wycenie, felga według potrzeby jest prostowania, spawana, toczona. Następnie poddawana zostaje procesowi odlakierowywania. Proces odlakierowywania jest bardzo ważny w przypadku felg aluminiowych, ponieważ omijając ten proces, felga posiadała będzie bardzo grubą strukturę powstałą poprzez bezpośrednie oddziaływanie ścierniwa na materiał. Felga następnie zostaje wypiaskowana za pomocą dopracowanego przez nas ścierniwa. Kolejnym procesem jest przygotowanie powierzchni. Felga jest szlifowana w celu uzyskania jednolitej powierzchni, zniwelowaniu uszkodzeń powstałych poprzez korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Na felgę nanoszona jest warstwa podkładowa jest to także farba proszkowa. Ostatnim procesem jest malowanie felgi na wybrany przez klienta kolor także farbą proszkową. Adresy podstron, które warto odwiedzić: Cennik, Paleta kolorów

CZY MOŻNA POMALOWAĆ FELGI NA KOLOR CHROM ?

Nie da się uzyskać efektu chromu w przypadku lakiernictwa proszkowego. Wszystkie lakiery proszkowe pseudo chromy nie nadają się na felgi – nie są odporne na codzienne użytkowanie.

CZY UDZIELACIE GWARANCJI ?

Nasz zakład udziela gwarancji na proces renowacji. Na renowacje felg aluminiowych udzielamy 12 miesięcznej gwarancji. Nie dotyczy ona malowania jednowarstwowego np. lakier bezbarwny na elementach polerowanych lub toczonych. Na felgi stalowe udzielamy 6 miesięcznej gwarancji. Zastrzegamy możliwość braku gwarancji z powodu zaawansowanej korozji.

ILE CZASU TRWA PROSTOWANIE FELG ?

W przypadku usługi prostowania felg ciężko jest określić czas nie widząc uszkodzonej felgi. Prosimy pamiętać, że nie są to uszkodzenia typowe i każda felga jest uszkodzona w inny sposób. Przeciętny czas prostowania 1 felgi to ok. 1 h. W przypadku felg uszkodzonych bardzo mocno bądź już popękanych spawanie odbywa się zazwyczaj z dnia na dzień. Istniej możliwość pospawania felgi od ręki aczkolwiek uzależnione to obecności spawacza w zakładzie. W przypadku naprawy (prostowania felgi) zawsze istnieje możliwość pęknięcia felgi, w takim przypadku doliczany jest koszt spawania do kosztu naprawy felgi. Koszt prostowania felg można znaleźć w naszym dziale Cennik, uzależniony jest od rodzaju felgi oraz uszkodzenia.

CZY MOŻNA WYPROSTOWAĆ FELGĘ OD "RĘKI" ?

W naszym serwisie istnieje możliwość naprawy felgi (wyprostowania) na poczekaniu. Chcąc skorzystać z tej usługi należy skontaktować się z naszym zakładem przed przyjazdem, tel. 22 100 6009. Nie zawsze jest konieczność umówienia wizyty w serwisie, ale w takim przypadku nie gwarantujemy wykonania usługi od ręki. Pracownicy zamontują koło zapasowe i zostanie ustalony termin odbioru.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYPROSTOWANIA FELGI BEZ MALOWANIA?

Większość uszkodzeń felg udaje się naprawić bez konieczności ponownego malowania. Bardzo mocne uszkodzenia oraz uszkodzenia powstałe na czołowej stronie, mogą być widoczne po naprawie. W takich przypadkach wykonywana jest tzw. zaprawka lakiernicza. Nasz zakład wykonuje wszystkie usługi w jednym miejscu.

ILE KOSZTUJE PROSTOWANIE FELG ?

Koszt prostowania felgi zależy od wielkości oraz zaawansowania uszkodzenia. Dokładna wycena możliwa jest tylko w naszym serwisie na al. Krakowskiej 7. Koszt prostowania felgi aluminiowej zaczyna się od 50 zł/netto szt., felgi stalowej od 40 zł/netto szt. Cena uzależniona jest od wielkości felgi oraz uszkodzenia.

REGULAMIN USŁUG

Regulamin dostępny w naszej placówce w Warszawie Aleja Krakowska 7 renowacjafelg.pl/pliki/regulamin-felgi.pdf

CZY MOŻNA WYPIASKOWAĆ I POMALOWAĆ INNE RZECZY ?

Posiadamy w pełni nowoczesną lakiernie proszkową o wymiarach pieca: 3000 mm. dł. x 2300 mm. wys. x 1200 mm szer. Wymiary piaskarni to 4 m. x 5 m. Wypiaskowanie i pomalowanie innych rzeczy nie jest dla nas problemem element nie może przekraczać maksymalnych wymiarów podanych powyżej. Koszt wykonania usługi jest wyceniany indywidualnie w naszym serwisie.

ILE CZASU TRWA PIASKOWANIE I MALOWANIE ELEMENTÓW MOTOCYKLA ?

Malowanie proszkowe oraz piaskowanie uzależnione jest od obłożenia zakładu. Istnieje możliwość pomalowania całego motoru farba proszkową o ile nie ma elementów plastikowych. Dostarczając motor należy usunąć wszystkie łożysko oraz elementy nie metalowe. Nasz zakład nie ponosi odpowiedzialności za elementy nie metalowe w dostarczonych częściach. W przypadku kół motocyklowych należy usunąć łożyska oraz tarcze hamulcowe. Zalecamy przed montażem tarcz dokładne oczyszczenie płaszczyzny styku – zalecamy skorzystanie z usług fachowców. W przypadku ram motocyklowych należy usunąć tabliczkę z numerem. Numer seryjny jest zabezpieczany, lakier usuwany w tym miejscu jest zazwyczaj chemicznie ale nie zawsze numer widoczny jest po pomalowaniu. Koszt uzależniony jest od wielkości elementów i wycena odbywa się indywidualnie w naszym zakładzie.

Felgi

Na samym początku trzeba pamiętać, że nie można myć felg na ciepło, każda felga nagrzewa się od tarcz hamulcowych podczas jazdy. Przed przystąpieniem do mycia felg, należy spłukać koła czystą wodą – pod żadnym pozorem nie wolno od razu pryskać na felgi chemią do mycia felg.
Felgi należy utrzymywać cały czas w czystości, jeżeli dopuści się do mocnych zabrudzeń, może się okazać iż umycie bez ingerencji w strukturę lakieru będzie niemożliwe. Najgorszym wrogiem lakieru na felgach jest pył z okładzin.
Jeżeli felgi są nowe lub po renowacji to nie można myć ich chemią. Chemia na czystej feldze będzie naruszała warstwę lakieru a nie brudu. Jeżeli felgi są brudne i nie da się ich domyć szamponem to ostatnim ratunkiem jest mycie przy użyciu środków do mycia felg – należy pamiętać, że przed użycie należy mocno wymieszać płyn (jeżeli płyn stoi to na dnie znajduje się najmocniejszy skład tego płynu i popryskanie na felgi grozić będzie uszkodzeniem lakieru).
Częstym błędem jest jeszcze mycie czterech felg na raz, pryskając płyn do mycia felg należy go bardzo szybko spłukać – nie można pozostawić do wyschnięcia lub dłużej niż jest to opisane w instrukcji ponieważ uszkodzi on lakier. Częste pytania o płyny do mycia felg, należy pamiętać ze jest to silna chemia.
Felgi myjemy często – nie dopuszczamy do stwardnienia brudu, jeżeli myjemy chemią to rozcieńczamy w małych proporcjach, przed użyciem dobrze mieszamy i myjemy pojedynczo felgi.