Kompleksowa regeneracja /renowacja felg stalowych i aluminiowych

Aby osiągnąć ładną oraz efektowna powłokę na felgach aluminiowych, konieczne jest malowanie wielowarstwowe. Poprawne usunięcie lakieru oraz profesjonalne przygotowanie powierzchni, w połączeniu z podkładem wysoko-budującym – zapewnia ochronę przed korozją oraz gładką powierzchnię. Ostatni warunek; dobry stop aluminium – na to już nie mamy wpływu.

Po podkładzie nakładana jest warstwa odpowiedzialna za kolor, czyli tzw. baza. W zależności od wybranej technologii, warstwa ta nanoszona jest metodą elektrostatyczną (paleta standard, premium) lub metodą natryskową (paleta systemowa). Obie warstwy utwardzane są piecowo temperaturze 180-200°C.
Lakiery nanoszone na mokro pokrywamy dodatkowo trzecią warstwą lakieru bezbarwnego. Specjalny poliuretanowy lub akrylowy lakier bezbarwny nanosimy metodą elektrostatyczną i utwardzamy w temperaturze 200°C.
Wybierając metodę proszkową – jako trzecią warstwę, stosujemy lakiery bezbarwne tylko przy niektórych kolorach. Trzecia warstwa lakieru bezbarwnego może zabezpieczać polerowane powierzchnie i zapewnia ok. 95% przejrzystości lakieru. Tylko tak pomalowane felgi są w stanie konkurować z zupełnie nowymi felgami.

Wybierz profesjonalistów – przeprowadzona w naszym serwisie renowacja felg jest wykonywana ze standardami najwyższej jakości, z użyciem wyłącznie najwyższej jakości materiałów.

Częste pytania

zadawane przez naszych Klientów

Czy felga poddana renowacji będzie się różniła od oryginału? Innych felg ?

Tak. Nie ma możliwości pomalowania identycznie jak w produkcji, producenci felg wyraźnie podkreślają iż odcień może się różnić w zależności od partii oraz zakładu produkującego. Nasze felgi mogą być podobne, prawie takie same. Nie zapewnimy, że będą takie same nawet jak pomalujemy lakierem fabrycznym. Od stycznia 2014 r. znaleźliśmy rozwiązanie na to, aby kolor felgi był zbliżony do koloru oryginalnego – stworzyliśmy oddzielną linię do malowania felg metodą systemową. Jest to pomieszanie metody proszkowej z malowaniem tradycyjnym (natryskowym). Gwarantuje ona uzyskanie bardzo jasnych, połyskliwych kolorów w różnych efektach. Zalecamy malowanie 4 sztuk.

Gdzie można oddać felgi?

Felgi przyjmujemy w Warszawie, w naszym serwisie. Dane adresowe w dziale kontakt.

Czy można dostarczyć całe koła?

Tak, posiadamy w pełni wyposażony serwis oponiarski.

Czas renowacji ?

Terminy uzależnione są od ilości zleceń, poddawany jest na bieżąco w naszym serwisie. Po za sezonem wymiany opon zazwyczaj jest to 4-8 dni roboczych w zależności od wybranej opcji.

Koszt?

Dział cennik zawiera zawsze aktualne ceny, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora renowacji felg w dwóch opcjach, podstawowa -szybka, rozszerzona – dokładna zawierająca prawie wszystkie możliwe opcje.
Służymy pomocą, prosimy o przesłanie zdjęć felg na bok@renowacjafelg.pl koniecznie wielkość felg oraz koloru. Odeślemy wycenę.