Prostowanie felg to nie takie łatwe jak się wydaje, robimy to od wielu lat i dlatego mamy takie doświadczenie.

Większość aut jest już wyposażona w felgi aluminiowe.

Ich uszkodzenie naprawdę nie jest trudne.

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie naprawy felg stalowych i aluminiowych. Nasze doświadczenie oraz najwyższej klasy urządzenia, pozwalają na kompleksową naprawę wszystkich felg samochodowych do 25 cali.
Wystarczy chwila nieuwagi, aby uszkodzić felgę (wyszczerbić lub pogiąć). Uszkodzona felga nie musi nadawać się tylko na złom. Materiał, z którego została wykonana, wykazuje pewną plastyczność. Jesteśmy w stanie przywrócić do kształtu pierwotnego felgi pogięte, odkształcone – wszystko w określonych parametrach. Pamiętajmy jednak, że na szali leży nasze bezpieczeństwo.
Do prostowania felg służą odpowiednio wyprofilowane łapy i rozpórki.

Prostowanie felg motocyklowych

Nowość w ofercie
  • Prostowanie felg
  • Spawanie felg
  • Naprawy od ręki
  • Pełen serwis oponiarski
  • Napawanie uszkodzonych felg
  • Naprawa pęknięć w felgach aluminiowych

Częste pytania

zadawane przez naszych Klientów

CZY FELGA BĘDZIE IDEALNIE PROSTA?

Celem prostowania felgi jest doprowadzenie jej do stanu użytkowego. Nie zawsze jest możliwe perfekcyjne wyprostowanie felgi do jej idealnego kształtu. Najważniejsza jest płaszczyzna, na której osadzana jest opona, a nie rant. Wszystkie felgi wyprostowane przez nasz serwis nadają się do jazdy. Nie naprawiamy felg, w przypadku których nie jesteśmy pewni możliwości dalszej eksploatacji. Nie stosujemy metody innych warsztatów – „naprawy na sztukę”.

DYSPONUJEMY URZĄDZENIEM DO SPAWANIA FELG

Świadczymy usługi napawania oraz spawania pęknięć w felgach aluminiowych. Bardzo często w przypadku mocnych uszkodzeń, istnieje możliwość, że podczas prostowania felga pęknie – nie trzeba jednak martwić się przedwcześnie, ponieważ nasz serwis dysponuje specjalną spawarką TIG, która umożliwia w osłonie argonu pospawanie pęknięcia, zapewniając odpowiednią wytrzymałość spawu.

CO ZROBIĆ Z MOCNO USZKODZONYMI RANTAMI FELG?

Nasz serwis – dysponując odpowiednimi narzędziami – ma możliwość obróbki rantu. Obróbka polega na stoczeniu rantu w taki sposób, aby uszkodzenia były niewidoczne. Usługa ta jest stosowana w 70% felg aluminiowych, przeznaczonych do renowacji.

CZUJNIKI CIŚNIENIA, A PROSTOWANIE FELGI ALUMINIOWEJ/STALOWEJ?

Coraz częściej w autach osobowych montowane są czujniki ciśnienia w kołach. Najczęściej są one dokręcane do specjalnej gilzy wentyla wewnątrz koła. Dla naszego serwisu nie jest problemem serwis aut, wyposażonych we wszelkiego rodzaju czujniki ciśnienia. Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone czujniki w momencie odkręcania ich od felg (w celu naprawienia felgi) oraz odkręcania aluminiowych kapturków (najczęstszym problemem jest korozja gilzy). Nie bierzemy także odpowiedzialności za prawidłowe działanie czujników w przypadku naprawy felgi, w której nie da się odkręcić czujnika ciśnienia.

Najważniejszym pytaniem jest

ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁO PROSTOWANIE FELGI?

Cena uzależniona jest od uszkodzenia. Nie ma możliwości stworzenia cennika, który byłby w stanie przedstawić uniwersalną ofertę cenową. Prostowanie felgi aluminiowej zaczyna się od 50pln/netto, felgi stalowej natomiast, od 40pln/netto. Nie znaczy to, że naprawa będzie kosztowała dokładnie tyle. W zależności od uszkodzeń, serwis wycenia koszt naprawy przed rozpoczęciem naprawy. W zależności od kosztu całkowitego usługi, doliczane są dodatkowe czynności – takie, jak: serwis oponiarski, montaż/demontaż czujników. Zapraszamy do serwisu na naprawę felg. Istnieje możliwość naprawy felgi na poczekaniu. W celu umówienia wizyty w serwisie, zapraszamy do działu kontakt. Uruchomiliśmy specjalny numer do kontaktu w sprawach napraw felg: 22 100 6009.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZĄ FIRMĘ?

Nasz serwis wyposażony jest w specjalne urządzenia do serwisu opon nisko-profilowych. Możliwy jest serwis wszystkich opon w autach osobowych oraz dostawczych. Doświadczenie które zbieraliśmy latami w dziedzinie prostowania felg, pogłębiamy każdego dnia i ciągle stajemy się dla Was lepsi. Zapewniamy poprawne wykonanie usługi, bo profesjonalizm to – w naszej ocenie – klucz do sukcesu. Nie podejmujemy się naprawy felg, które według nas mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa w dalszej eksploatacji. Do pracy podchodzimy fachowo – nasz serwis wyposażony jest w klucze dynamometryczne do dokręcania kół oraz czujników ciśnienia. Wykonujemy usługę prostowania, spawania, piaskowania i lakierowania felg w jednym miejscu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

CZY MOŻNA WYPROSTOWAĆ FELGĘ „OD RĘKI”?

TAK, oczywiście. Przed wizytą prosimy o telefon pod numer 22 100 6009, aby zarezerwować stanowisko naprawcze w serwisie. Wszystkie usługi oferujemy na miejscu. Istnieje możliwość umówienia wizyty także w sobotę.

CZY DA SIĘ WYPROSTOWAĆ FELGĘ BEZ MALOWANIA?

W przypadku naprawy zawsze istnieje możliwość uszkodzenia lakieru. Oczywiście staramy się naprawiać felgi tak, aby proces prostowania nie był widoczny. Najczęstsze uszkodzenia felg są od tyłu, więc naprawa tylnej części felgi nie ma wpływu na widoczny przód. W przypadku spawania, miejsce spawu zawsze jest opalone z farby.

Prostowanie felg motocyklowych

nowość w ofercie

W drugiej połowie 2011 roku wyposażyliśmy nasz park maszynowy w urządzenie do prostowania felg motocyklowych. Jest to nietypowe urządzenie na polskim rynku, przeznaczone do naprawy uszkodzeń w tego typu felgach. Nie naprawiamy felg po wypadkach, do prostowania przyjmujemy tylko lekko uszkodzone felgi.

JAKIE USŁUGI OFERUJECIE W ZAKRESIE FELG MOTOCYKLOWYCH?

Oferujemy naprawę felg motocyklowych w zakresie prostowania, spawania ubytków aluminium metodą TIG, renowacji (piaskowania i malowania proszkowego na dowolny kolor z palety RAL), polerowania rantów.

PROSTOWANIE FELG MOTOCYKLOWYCH, CZY WARTO?

Kupiliśmy urządzenie do prostowania felg motocyklowych w związku z częstymi zapytaniami, dotyczącymi lekko podgiętych rantów w felgach motocyklowych. Prostowanie felg motocyklowych Warszawa jest – jak się okazuje, niezwykle potrzebną usługą. Na naszym rynku nie istnieje wiele zakładów, które oferują tego typu naprawy, a część z nich proponuje swoim klientom usługi wykonywane na 'kolanie’. Nasze urządzenie zapewnia w pełni profesjonalną naprawę. Urządzenie zostało skonstruowane przez specjalistę od tego typu napraw z olbrzymim doświadczeniem. W przypadku mocnych uszkodzeń polecamy jednak zakup nowej felgi.